Elektroniczne gadżety dla rodziców

Elektroniczne gadżety dla rodziców

Opieka nad dziećmi może być łatwiejsza, jeżeli rodzice zdecydują się na użycie jednego z dostępnych na rynku elektronicznych gadżetów.

Smartwatch z funkcjami telefonu

Niektórzy rodziców kilkuletnich dzieci obawiają się o ich bezpieczeństwo. Nie będąc pewnymi miejsca pobytu dziecka i nie mając z nim stałego kontaktu rodzice czują się zestresowani i nie mogą zająć się codziennymi obowiązkami.

Elektroniczny zegarek z funkcjami smart może rozwiązać ten problem. Ma wiele funkcjonalności umożliwiających kontrolę nad tym, co dziecko robi, niektóre z nich mają nawet funkcję podsłuchu.

Smartwatche dla dzieci mogą być wyposażone w moduł GPS. To sprawia, że rodzic posiadający odpowiednią aplikację na swoim telefonie komórkowym lub komputerze, może sprawdzić na mapie, w którym miejscu znajduje się dziecko. Taka informacja może znacznie uspokoić rodziców.

Możliwość kontaktu poprzez wysłanie powiadomienia, które wyświetli się na zegarku dziecka, to również bardzo pożądana funkcja. W ten sposób zawołamy małoletniego na obiad lub poprosimy, by wrócił do domu o określonej godzinie.

Niektóre z takich urządzań mają nawet możliwość włączenia mikrofonu w zegarku i podsłuchania, co dzieje się w okolicy.

Do obsługi powyższych funkcji niezbędne jest sparowanie smartwatcha ze smartfonem, ten musi być w pobliżu dziecka. Innym rozwiązaniem są zegarki posiadające własną kartę SIM. Wtedy nie ma konieczności dodatkowego noszenia przez dziecko telefonu.

Smartwathce dla dzieci produkowane są przez prawie wszystkich dużych producentów, jak Forever, Garett, LocoWatch i Xiaomi.

Elektroniczne nianie

Chcąc pozostawić na chwilę dziecko bez opieki w oddzielnym pokoju warto zaopatrzy się w elektroniczną nianię. To zestaw, na który składają się nadajnik i odbiornik. Łączą się bezprzewodowo, wykorzystując Wi-Fi lub komunikację radiową. Korzystając z takiego urządzenia rodzice zyskują możliwość usłyszenia, co dzieje się w pokoju, w którym na przykład śpi małe dziecko. Dzięki temu można nieco odpocząć lub wykonać niezbędne obowiązki codzienne, nie budząc przy tym dziecka znajdującego się wciąż za zamkniętymi drzwiami.

Niektóre elektroniczne nianie mają także możliwość przesyłania dźwięku w drugą stronę, zdalnego włączanie kołysanki lub lampki. Te najbardziej zaawansowane zapewniają obustronną komunikację wideo, przez co można obserwować swoje dziecko na monitorze odbiornika.

Najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu dają możliwość odebrania sygnału audio i wideo z każdego miejsca na świecie, korzystając z odpowiedniej aplikacji.

Aplikacje i gry dla dzieci

Małe dzieci coraz szybciej nabierają umiejętności obsługi urządzeń elektronicznych, w tym telefonów komórkowych, tabletów oraz komputerów. Warto zainstalować na swojej komórce kilka dedykowanych dla dzieci aplikacji i prostych gier. Umożliwi to zajęcie dziecka przez pewien czas, a w trakcie zabawy dziecko nabierze nowych umiejętności. Mogą być to aplikacje do malowania, układania puzzli i proste gierki przedstawiające ulubionych bohaterów dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *