Easter egg w Androidzie Nougat to klon gry Neko Atsume

Easter egg w Androidzie Nougat to klon gry Neko Atsume

“Easter egg” w każdej kolejnej wersji Androida to już tradycja, która została zapoczątkowana w wersji Gingerbread 2.3. W ostatnich wersjach, czyli Lollipop oraz Marshmallow niespodziankami była ukryta gra Flappy Birds, a właściwie jej klon. Android Nougat ma jednak dziwną ukryta opcję i chyba nikt się takiego czegoś nie spodziewał.

“Easter egg” w Android 7.0 pojawił się we wczorajszym wydaniu Developer Preview, ale nie znajdziemy go w typowy sposób. Idąc do Ustawień, a następnie pozycji “O urządzeniu” i dotknięciu informacji o wersji Androida, ukazuje się duża litera “N”. Po jej dłuższym przytrzymaniu wyskoczy mała kocia głowa. Po jej naciśnięciu wyskoczy jedynie ikona zakazująca wstępu. Ale kiedy już to zrobisz, znajdziesz nową opcję w Szybkich Ustawieniach. Będzie to klon gry Neko Atsume. W Szybkich Ustawieniach znajduje się puste naczynie, na które możemy nacisnąć i dodać przekąskę, rybę lub kurczaka, aby przyciągnąć kota. Jeśli oda Ci się zwabić kota, wyświetli się specjalne powiadomienie.

Możesz udostępnić też zdjęcie kota. Może nie ma w tym tyle zabawy co w Flappy Droidbug, ale trzeba przyznać, że jest to zabawne, szczególnie dla wielbicieli kotów. Być może w ostatecznej wersji Androida 7.0 Nougat gra zostanie bardziej rozbudowana, ponieważ obecnie możemy tylko zmienić jego imię oraz dać mu więcej jedzenia.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *