Dziś SMS obchodzi 25. urodziny. Zobacz treść pierwszej wiadomości

Dziś SMS obchodzi 25. urodziny. Zobacz treść pierwszej wiadomości

Można to uznać za jedno z ważniejszych wydarzeń w najnowszej historii, której jesteśmy świadkami. Pierwszy SMS został wysłany dokładnie 25 lat temu. Jeśli zastanawiasz się jak brzmiała jego treść to były to życzenia świąteczne “Merry Christmas”.

Nie możemy do końca określić ile wiadomość wysłano do tej pory, ale według Statistics Brain, w czerwcu tego roku, wysłano i otrzymano ponad 781 miliardów SMS-ów w samych Stanach Zjednoczonych. Są to niesamowite liczby i w skali ogólnoświatowej byłyby one niebotyczne. Mogłyby być jeszcze większe, ponieważ bardzo ważną rolę w komunikacji odgrywają dziś aplikacje jak WhatsApp czy Facebook Messenger. Oczywiście SMS- nadal wykorzystywane są wielu miejsca i wykorzystywane są w miejsca, gdzie problemem jest dostęp do sieci. Są tez używane przez wiele instytucji jak np. banki.

Nie wiemy, czy wiadomości SMS nadal będą popularne za kolejne 25 lat, ale nie możemy wykluczyć, że wtedy będą one obecnie w niektórych dziedzinach. W podstawowej komunikacji mogą zostać wyparte przez aplikacje całkowicie, ale tego też nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W każdym bądź razie, wszystkiego najlepszego z okazji 25. urodzin SMS (Short Message Service)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *