Dzięki Apple nie zobaczymy emotikony karabinu

Dzięki Apple nie zobaczymy emotikony karabinu

Konsorcjum Unicode zaproponowało wcześniej w tym roku, aby dodać emotikonę karabinu jako część Unicode 9.0, która zadebiutuje w tym miesiącu. Według najnowszych doniesień, Apple uznało to za zbyt kontrowersyjne i lobbowało, aby nie dodawać jej do najnowszego pakietu emoji. Fajnie określają to amerykańskie portale: łatwiej kupić w USA broń palną, niż użyć emotikony karabinu.

Jak donosi BuzzFeed na majowym spotkaniu Unicode zaproponowało właśnie usunięcie tej emotikony. Według źródeł żaden z pozostałych członków posiedzenia nie miał nic przeciwko. Co więcej postanowiono również usunąć “Pięciobój nowoczesny”, ponieważ zestaw zawierał emotikonę przedstawiającą mężczyznę z pistoletem.

Prezes Unicode, Mark Davis potwierdził, że symbole karabinu i pięcioboju nowoczesnego zostały usunięte z listy emotikon. Jednak Davis powiedział, że będą one nadal mogły być dodawane jako znaki Unicode, które pojawiają się jako czarno-białe symbole. Nie będą one jednak dostępne w klawiaturach Android i iOS. Do Unicode 9.0 dodane zostaną 72 nowe emotikony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *