Dwa smartfony Nokia z Androidem zauważone na Geekbench

Dwa smartfony Nokia z Androidem zauważone na Geekbench

Jak mogliśmy się ostatnio dowiedzieć “nowa-stara” Nokia chce wypuścić kilka urządzeń z Androidem jeszcze w tym roku. Jednak czy będzie to sukces na miarę marki, którą rządziła i dzieliła przed kilkoma laty w branży telefonii komórkowej? Na to będziemy musieli poczekać do ostatniego kwartału 2016 roku.

Nowy proces powstawania smartfonów marki Nokia będzie trochę skomplikowany i jednego możemy być pewni, że fińska spółka nie będzie ich produkować na własną rękę, a zajmie się tym firma trzecia. Urządzenia będą sprzedawane przez autoryzowanych sprzedawców detalicznych.

Jak mogliśmy się dowiedzieć, Nokia przygotowuje dwa smartfony z Androidem. Fani marki będą mogli je zobaczyć najprawdopodobniej właśnie pod koniec tego roku lub na początku 2017 roku. Dobrą wiadomością jest to, że dwa niezapowiedziane smartfony Nokii pojawiły się w Geekbench. Nie należy jednak brać ich na poważnie, ponieważ końcowy produkt może znacznie różnić się od tego co widzimy teraz.

Pierwszym z nich jest urządzenie bardziej zaawansowane i nosi roboczą nazwę Nokia 5320. Wewnątrz tego telefonu znajdziemy 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 2.27 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Procesor wskazuje na chipset o wysokiej klasie, ale ilość pamięci operacyjnej jest dość zaskakująco niska. Może to oczywiście ulec zmianie. Poza tym, Nokia 5320 działa pod kontrolą bardzo starego Androida 4.4.4.

Drugi ze smartfonów oznaczony jest symbolem Nokia RM-1490 i w Geekbench możemy zobaczyć odczyt z jednego rdzenia procesora AMD A8-5545M o taktowaniu zegara zaledwie 500 MHz. Wyposażony został w taką samą ilość pamięci RAM i działa na jeszcze starszym systemie Android 4.2.2.

Niestety to tyle, a wyniki, które pojawiły się w Geekbench mogą znacząco odbiegać od rzeczywistych urządzeń marki Nokia, które powinny pojawić się na rynku w przeciągu kilku kolejnych miesięcy.

Źródło: Geekbench, NokiaPoweruser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *