Czym kierować się dobierając grzałkę elektryczną do grzejnika?

Czym kierować się dobierając grzałkę elektryczną do grzejnika?

Grzałka elektryczna to urządzenie montowane w grzejnikach, zarówno elektrycznych, jak i podłączanych do sieci instalacji wodnych. Jej naczelnym celem jest zapewnienie komfortu cieplnego w mieszkaniu przez okrągły rok. To w ostatnich czasach bardzo popularne rozwiązanie, a to ze względu przede wszystkim na oszczędność oraz dbałość o środowisko naturalne.

Zasady działania grzałek elektrycznych

Grzałka elektryczna https://mat-dom.pl/grza-ki-elektryczne/ jest montowana do grzejnika zalanego wodą bądź też innego rodzaju czynnikiem grzewczym. Jego głównym zadaniem ma być zapewnienie komfortu cieplnego cały rok. Grzałka poszerza opcje funkcjonalne grzejników o dodatkowe rozwiązania. I tak np. grzejnik rurkowy posiadający grzałkę może znajdować się w bardzo bliskiej odległości od osoby z niego korzystającej, jako że pracuje tylko i wyłącznie w bezpiecznych temperaturach. Można go również instalować w mokrych pomieszczeniach, jako że jest odporny na zachlapanie.

Zalety posiadania grzałek elektrycznych

Grzałka elektryczna daje poczucie komfortu cieplnego cały rok. Jest to bardzo istotne zwłaszcza poza sezonem grzewczym. Wówczas konieczne jest dogrzewanie niektórych pomieszczeń. Omawiane urządzenie posiada opcję dowolnej regulacji temperatury. Wpływa to na energooszczędność oraz świadome zarządzanie energią, szczególnie w przejściowych porach roku – a więc głównie wczesną jesienią i wiosną. Działając w odpowiednim miejscu urządzenie umożliwia zaoszczędzenie kilkudziesięciu procent energii w porównaniu do pełnego obiegu instalacji.

Dzięki stosowaniu grzałek użytkownik otrzymuje również pozytyw w postaci możliwości jej wykorzystywania w sytuacjach, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba, nie zaś przez cały czas. Grzałki posiadają również funkcję suszenia, dzięki czemu korzystający mogą cieszyć się zawsze suchym i ciepłym grzejnikiem.

Koszty związane z użytkowaniem grzałek elektrycznych

Grzałka elektryczna ma za zadanie wytwarzać ciepło. Współcześnie dostępne przetwarzają energię elektryczną na cieplną w sprawności bliskiej sto procent. Energia elektryczna jaka jest zużywana przez omawiane urządzenie zależy od mocy urządzenia, ale także od sposobu jej wykorzystywania oraz warunków, w jakich przyszło jej pracować. Przy dokonywaniu oceny kosztów użytkowania grzałki mnoży się moc grzałki razy czas, w momencie którym grzałka znajdowała się w stanie grzania. Bardzo istotną sprawą jest więc dopasowanie mocy grzejnika do mocy grzałki. Zwiększa to bowiem komfort użytkowania grzejnika z grzałką elektryczną. Idealnie dopasowana grzałka do grzejnika może rozgrzać go do pożądanej temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *