Czy deweloperzy mogą usuwać recenzje w Google Play?

Czy deweloperzy mogą usuwać recenzje w Google Play?

W wielu przypadkach mogą pojawić się pytanie czy zostawiając niepochlebne opinie na temat aplikacji lub gry w Google Play wydawca może usunąć taki komentarz, aby jego produkt był jak najwyżej oceniany. Odpowiedź jest prosta deweloperzy nie mogą nigdy usunąć twojej recenzji swoich aplikacji czy gier.

Ma to sens dla obu stron, ponieważ użytkownik wystawiając ocenę aplikacji musi napisać co nie działa poprawnie na jego urządzeniu, a wydawca czytając wszystkie komentarze może dowiedzieć się co musi poprawić przy następnej aktualizacji.

Dodatkowym atutem takiej recenzji wystawianej przez pobierającego aplikację lub grę z Google Play jest kilka informacji na temat jego urządzenia oraz innych istotnych czynników. Oto lista informacji jakie dostają deweloperzy po zamieszczeniu oceny:

przy jakiej wersji aplikacji został wystawiony komentarz z jakiego urządzenia korzysta osoba go wystawiająca wersję Androida typ urządzenia gęstość ekranu w dpi nazwę producenta język platformy wersję OpenGL ES rozmiar ekranu język urządzenia Przeczytaj także: Google Chrome dzięki kompresji Brotli może uzyskać 25 % spadek użycia danych Takie właśnie dane otrzymuje wydawca. Mogą one pomóc w naprawie błędów, które zgłaszają użytkownicy Androida, ale nigdy nie może usuwać ich recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *