Chcesz 20 % więcej czasu pracy na baterii? Usuń aplikację Facebook

Chcesz 20 % więcej czasu pracy na baterii? Usuń aplikację Facebook

Akcja związana z tym, że aplikacja Facebook jest odpowiedzialna za drenowanie baterii urządzeń z iOS trwa od ponad trzech lat. W ubiegłym roku Facebook przyznał, że problem występuje i zakomunikował, że zaktualizowana wersja aplikacji pomoże go ograniczyć. Wydaje się, że nie dotyczy on tylko iPhone’ów czy iPadów, ale również smartfonów z systemem Android. Podobnie ma się to do innej “niezbędnej” aplikacji jaką jest Messenger.

Pewnego rodzaju test postanowiło przeprowadzić Tech World Zone, gdzie pod lupę wzięto aplikację Facebook na telefonie Nexus 6P. Użyto zamiast oficjalnej aplikacji portalu społecznościowego, nakładkę o nazwie Metal, która posiada większość funkcji, które oferuje aplikacja Facebook. Wyniki tego badania wykazały, że przez cały tydzień, kiedy usunięto aplikację Facebook z telefonu udało się “zaoszczędzić” 20 % baterii każdego dnia. Oprócz tego zauważalna była poprawa wydajności samego Androida.

Aplikacja działa również w tle i wydaje się, że ma to na celu umożliwienie szybkie otwarcie na żądanie i dostarczenie najświeższych informacji. Facebook wydał nawet oficjalne oświadczenie w kwestii swojej aplikacji i wydajności smartfonów i tabletów z Androidem. Nie wspomina jednak nic o baterii i jej nadmiernym zużywaniu.

“Słyszeliśmy doniesienia od kilku osób, które napotykało problemy prędkości związane z nasza aplikacją na Androida. Badamy to i będziemy aktualizować ją tak często, jak to możliwe. Skupiamy się na poprawie tych kwestii…”

Jeśli koniecznością jest dla Ciebie dostęp do Facebooka, a przy tym dłuższa żywotność baterii, warto zastanowić się nad odinstalowaniem oficjalnej aplikacji. Zawsze można korzystać z portalu poprzez przeglądarkę internetową lub lżejszą aplikację jak Facebook Lite, Metal for Facebook czy Folio.

Źródło: Reddit, Gizmodo, PhoneArena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *