Buty, które naładują twojego smartfona

Buty, które naładują twojego smartfona

Każdy chyba marzy o czasach, w których nie będziemy musieli martwić się o wyczerpanie się baterii urządzeń przenośnych. Szaleni naukowcy próbują wymyślić niezliczone sposoby na uzyskanie takiego efektu. Jednym z nich jest na pewno ten. Naukowcy z uniwersytetu Wisconsin-Madison opracowali technologię, która wykorzystuje energię kinetyczną ze zwykłych kroków do zamiany jej w energię elektryczną. Komercyjna nazwa to InStep NanoPower.

Pozwala ona wytworzyć 10 watów mocy na każdy przebyty metr kwadratowy. Wynalazca uważa, że dziennie można wytworzyć 10 kW. Technologia nosi nazwę BUBBLER. Zbudowana jest z dwóch cienkich płyt oddzielonych od siebie ‘komorą’ z przewodzącą cieczą. Chodzenie powoduje uwalnianie się pęcherzyków gazu pod ciśnieniem co pozwala wytworzyć ładunek elektryczny.

Wytworzenie takiej energii mogłoby pozwolić na naładowanie smartfonu lub innego urządzenia. Nadal jednak nie ma pomysłu jak połączyć ze sobą ‘magiczne buty’ oraz telefon. Wynalazcy szukają również pomysłu jak wprowadzić swój produkt na rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *