Brodacz, wampir czy precel wśród propozycji dla przyszłych emotikon

Brodacz, wampir czy precel wśród propozycji dla przyszłych emotikon

Unicode 9 i najnowsze emotikony zostały oficjalnie zaprezentowane w czerwcu tego roku, a jako pierwszy system, w którym mogliśmy je zobaczyć był Android 7.0 Nougat. Kolejną platformą, która będzie mogła wykorzystać 72 nowe emoji będzie iOS 10.2. Oczywiście jak możemy się spodziewać w przyszłym roku Unicode będzie chciało wprowadzić kolejne emotikony, które będzie można używać w nowych systemach mobilnych. Już teraz możemy zobaczyć propozycje, które mogą pojawić się w Unicode 10 za kilka miesięcy.

Propozycjami są m. in. wampir, brodacz, kobieta karmiąca dziecko piersią, precel, ufo, zebra czy kobieta w hidżabie. W sumie propozycji na chwile obecną jest 51, które mogą ukazać się wraz z Unicode 10 w połowie przyszłego roku. W linku źródłowym znajdziecie wszystkie kandydujące obrazki.

Wśród członków konsorcjum Unicode, którzy są upoważnieni do głosowania w sprawie norm emotikon znajdują się Apple, Google, Microsoft, Huawei, Facebook i Adobe. Co ciekawe rząd Indii jest także członkiem Unicode.

Źródło: Emojipedia, AndroidCentral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *