Apple wyśle 84 mln jednostek iPhone 7 do końca 2016 roku

Apple wyśle 84 mln jednostek iPhone 7 do końca 2016 roku

DigiTimes donosiło, że Apple niedawno zwiększyło zamówienia na panel dotykowy dla urządzeń iPhone 7 nawet o 30%. Informacje te pochodzą od General Interface Solution, czyli spółki zależnej od Foxconn, która otrzymała dodatkowe zamówienia.

Według szacunków analityków, oczekuje się, że iPhone 7 w drugiej połowie 2016 roku zostanie wysłany w ilości 84 milionów sztuk, a więc o 6 mniej niż w przypadku iPhone 6S i końcówki roku 2015. Być może sprzedaż byłaby większa, gdyby ie problemy z dostępnością koloru onyks na całym świecie (iPhone 7 i iPhone 7 Plus) oraz minimalne ilości sztuk iPhone 7 Plus w większości krajów.

Niektórzy analitycy uważają, że program zwrotu fabletu Samsung Galaxy Note 7 przyczynił się do zwiększenia zainteresowania smartfonami Apple. Według szacunków firmy Samsung, tylko 7 procent osób zażądało zwrotu pieniędzy za wadliwe jednostki Note 7, więc mogło to podnieść popyt na iPhone 7, ale w nieznacznym stopniu. z drugiej strony, sondaż przeprowadzony przez SurveyMunkey mówi, że 26% z uczestników programu wymiany Note 7 będzie chciało refundację, aby zakupić iPhone 7 lub iPhone 7 Plus.

Źródło: DigiTimes, MacRumors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *