Apple może rozpocząć produkcję paneli OLED na własną rękę, aby uniezależnić się od Samsunga

Apple może rozpocząć produkcję paneli OLED na własną rękę, aby uniezależnić się od Samsunga

Od dawien dawna mówi się, że głównym dostawcą wyświetlaczy OLED dla zbliżającego się iPhone’a 8 ma być Samsung. Najnowsze plotki sugerują, że Apple chce zmniejszyć udział koreańskiego producenta w tym procesie i bardziej się uniezależnić.

Koreańska strona ET News twierdzi, że Apple pozyskało kilka chemicznych maszyn do osadzania oparów (CVD), które są wykorzystywane w produkcji paneli OLED z zamiarem założenia własnej linii produkcyjnej na Tajwanie. Wcześniejsze raporty mówiły o tym, że współpraca pomiędzy dwoma rywalami ma potrwać przez cały 2018 rok. Najwyraźniej Apple ma inne plany i chce rozpocząć własną produkcję ekranów OLED dla przyszłorocznych modeli (być może też dla iPhone 8). W przyszłym roku, podobno również mamy zobaczyć również trzy iPhone’y.

W tym roku obok regularnych iPhone 7S i iPhone 7S z wyświetlaczami LCD, ma pojawić się właśnie iPhone 8 z ekranem OLED jak wersja premium. W 2018 roku natomiast wszystkie trzy modele mają posiadać panele OLED. Oznacza to, że Apple będzie potrzebowało znacznie większej ilości tego typu wyświetlaczy. Nie wykluczone, że dotyczyłoby to też urządzeń iPad i Apple Watch.

9to5Mac twierdzi, że Apple nie będzie w stanie samemu i od początku wyprodukować własnych komponentów i będzie dokonywać tego na licencji innego producenta. Plotki mówią, że Apple rozmawia również z LG Dispaly, ale na chwile obecnie wyświetlacze innego koreańskiego producenta nie spełniają zakładanych oczekiwań.

Źródło: DigiTimes, 9to5Mac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *