Apple ma w swoich szeregach tajny zespół od wirtualnej rzeczywistości

Apple ma w swoich szeregach tajny zespół od wirtualnej rzeczywistości

Wygląda na to, że Apple chce wkroczyć w kolejny sektor technologii, która ma coraz większe znaczenie na rynku. Według doniesień firma z Cupertion wyprodukowała już prototyp zestawy VR. Patent na produkt tego typu Apple złożyło już w 2013 roku. Jak wynika z raportu Financial Times Apple zatrudniło czołowego naukowca w tej dziedzinie Douga Bowmana, który przez 5 lat był dyrektorem w centrum badań interakcji pomiędzy człowiekiem, a komputerem na Politechnice w Virginii. Tajny zespół ma pracować nie tylko nad wirtualną rzeczywistością, ale równie rozszerzoną rzeczywistością(augmented reality). Tę drugą technologię możemy już spotkać w niektórych aplikacjach mobilnych.

Apple wczoraj weszło w posiadanie firmy Flyby Media, która zajmuje się umożliwieniem urządzeniom mobilnym przechwytywaniem realnych przedmiotów i przenoszeniem ich do wirtualnego świata.

Na ostatniej, wtorkowej konferencji Tim Cook przyznał, że jest to fajna technologia, która ma kilka ciekawych zastosowań. Jednak nic więcej na ten temat nie wspomniał.

Przeczytaj także: Wysłano 5 milionów sztuk Google Cardboard

Warto wspomnieć, że Oculus Rift od Facebooka będzie dostępny dla konsumentów już w marcu. Samsung już oferuje takie rozwiązanie w połączeniu ze swoimi smartfonami. Na ryku też są dostępne kartonowe wersje VR o nazwie Cardboard od Google.

Zdjęcie na samej górze oczywiście nie przedstawia żadnego prototypu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *