Apple ma genialny sposób na używanie iPhone jedną ręką

Apple ma genialny sposób na używanie iPhone jedną ręką

Wiadomo, że najlepszym sposobem na używanie smartfonu jedną ręką jest posiadanie ogromnych dłoni lub idealnie dopasowanego, niewielkiego telefonu. Apple udowadnia, że nie trzeba być posiadaczem iPhone SE, aby móc tego doświadczyć.

Patent firmy Apple opisuje, jak w przyszłości iPhone może wykryć jak to się odbędzie i automatycznie przenieść elementy interfejsu dla optymalnego zasięgu kciuka. Korzystanie lewą rękę? Przyciski poruszają się w lewo. Twój kciuk znajduje się w dolnym prawym rogu? Przyciski też tam będą. Ponadto, Apple twierdzi, że może realizować funkcję z istniejącym sprzętem, tak więc może on przyjść w którymś momencie z kolejną aktualizacją. Pomóc mają w tym akcelerometr oraz żyroskop. Ma to podobno działać na zasadzie tego, którym kciukiem odblokowaliśmy iPhone za pomocą TouchID. Istnieje kilka pomysłów na tę funkcję.

Oczywiście istnieją manualne funkcje obsługi jedną ręką w urządzeniach z Androidem oraz iOS, a nawet znajdziemy ją w Windows 10 Mobile. Często ludzie nie wiedzą w ogóle o ich istnieniu dlatego nie są tak popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *