Apple już pracuje nad poprawką błędu przy otwieraniu linku w iOS 9. Nadejdzie jak najszybciej

Apple już pracuje nad poprawką błędu przy otwieraniu linku w iOS 9. Nadejdzie jak najszybciej

Od momentu zauważenia tego błędu kilka dni temu wielu użytkowników zgłaszało, że nie dotyczy to wyłącznie wersji iOS 9.3. Zawieszanie się po kliknięciu w link występowało nie tylko w Safari, ale praktycznie we wszystkich aplikacjach. Problem dotyczył również wielu urządzeń, a nie jak wcześniej sądzona wyłącznie iPhone 6s i 6s Plus z funkcją 3D Touch.

Apple właśnie potwierdziło, że już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu i zostanie wyeliminowany wraz z wydaniem nowej aktualizacji, najprawdopodobniej iOS 9.3.1.

“Zdajemy sobie sprawę z tego problemu i wydamy poprawki w aktualizacji oprogramowania wkrótce.”

Na razie nie wiadomo co może być tymczasowym rozwiązaniem problemu do momentu, aż aktualizacja będzie dostępna do pobrania. Śledztwo wdrożone przez użytkowników wykazało, że przyczyną jest to co posiadacz urządzenia zainstalował i jak taka aplikacja wykorzystuje uniwersalne linki.

Na początku wskazywano jako przyczynę wszystkiego aplikację Booking.com, ponieważ okazało się, że ich system uniwersalnych linków do strony wprowadzony wraz z iOS 9 zajmuje wiele megabajtów ponad normę. Powodowało to przeciążenie i “wywalenie się” całego procesu. Od tamtej pory Booking.com poprawiło tzw. plik payload i ma on teraz jedynie 4 kilobajty. Jeżeli nadal chcesz korzystać z tej aplikacji należy ją usunąć i zainstalować ponownie.

Jak się jednak później okazało nie był to odosobniony przypadek niewłaściwego wykorzystania API i problem mogą stwarzać również inne aplikacje. Niestety jest to trudne do wychwycenia, która z nich może powodować tę awarię. Podobna Apple współpracuje już z największymi deweloperami, aby pomóc im zrozumieć i lepiej wykorzystać uniwersalne linki w nowym API.

Nadchodząca wersja ma pozwolić lepiej obsługiwać duże pliki, zamiast od razu powodować awarię. Podobna nawet usunięcie wszystkich aplikacji nie pomaga, ponieważ w systemie pozostają pliki cache.

Na blogu Inifinite Diares powstał specjalny poradnik, który podobno skutecznie usuwa wspomniany błąd.

Moja wiedza na takie tematy jest dość znikoma, więc jeżeli coś pomyliłem lub źle zrozumiałem podczas tłumaczenie, proszę was o wytknięcie wszelkich niejasności. Z góry wielkie dzięki!

Źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *