Aplikacja Google do oszczedzania danych na Androida otrzymuje wyszukiwarkę Wi-Fi i nową nazwę

Aplikacja Google do oszczedzania danych na Androida otrzymuje wyszukiwarkę Wi-Fi i nową nazwę

Triangle to aplikacja od Google, która służyła do śledzenia aplikacji, wykorzystujących najwięcej danych mobilnych na urządzeniu z Androidem. Pozwalała na ograniczeniu niepotrzebnego ruchu, który wyczerpywał nasz pakiet. Teraz ma nową nazwę, która brzmi Datally i można ją pobrać z Google Play.

Triangle pozwalało jedynie ograniczyć zużycie danych przez aplikacje działające aktywnie i te działające w tle. Datally ma jedną dodatkową funkcję, a mianowicie umożliwia wyszukiwanie publicznych hotspotów Wi-Fi i wyznacza do nich trasy, aby móc bezpłatnie korzystać z sieci.

https://www.youtube.com/watch?v=UAdJvXMIlXc FactorDaily zauważa, że Google testowało aplikację do oszczędzania danych na Filipinach, a także dodatkową funkcję oferującą użytkownikom bezpłatne dane w zamian za korzystanie z niektórych aplikacji. Przeszkodę stanowią jednak operatorzy oraz deweloperzy aplikacji oraz ich współpraca.

Datally to efekt inicjatywy Google Next Billion Users. Ma to na celu wdrożenie i rozpowszechnienie dostępu do sieci w krajach rozwijających się. Wcześniej Google udostępniło także aplikacje YouTube Go i Files Go, która pozwala na wysyłanie plików bez konieczności łączenia się z siecią.

Źródło: TNW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *