Aplikacja Facebook ma nowy wygląd. Zobacz co się zmienia

Aplikacja Facebook ma nowy wygląd. Zobacz co się zmienia

Aplikacja Facebook na urządzenia mobilne zyskuje nowy wygląd. Najbardziej widoczną zmianą jest wygląd komentarzy, które wyglądają teraz jak okno rozmowy. Facebook testował podobne rozwiązanie na komputerach stacjonarnych, gdzie wątki komentarzy wyglądają bardziej jak rozmowa w czacie. Może to być celowy zabieg, ponieważ wygląda to bardziej jak rozmowa pomiędzy konkretnymi osobami i w takiej sytuacji osoby odnosić się do siebie bardziej przyjaźnie.

W głównym oknie, na tablicy widzimy jaśniejszy odcień niebieskiego oraz zwiększony kontrast, aby tekst był bardziej czytelny. Linki są szerokie na cały ekran, a przyciski – Lubię to, Komentarz i Udostępnij większe i mają nieco odmieniony projekt. Swój wygląd zmienia również przycisk powrotu, który jest o wiele lepiej dopasowany do nowego designu. Wygląd ten może kojarzyć się z aplikacją Instagram.

Zmianie ulegają też miniatury zdjęć profilowych, które będą okrągłe. Podobny zabieg popełnił ostatnio Twitter. Facebook obiecuje, że nowy wygląd dotrze do wszystkich użytkowników w najbliższych tygodniach. Są to drobne zmiany, ale z mojej perspektywy, aplikacja stanie się jeszcze bardziej przejrzysta.

Źródło: TNW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *