Android Pay wkracza do Polski. Łatwy sposób na płacenie zbliżeniowe

Android Pay wkracza do Polski. Łatwy sposób na płacenie zbliżeniowe

Wydaje mi się, albo przeszło to bez większego echa, ale usługa Android Pay jest już dostępna w naszym kraju. Od 17 listopada jak drugi kraj w Europie, Polska może w pełni korzystać z usług finansowych Google. Jedyne czego potrzebujemy to smartfon z modułem NFC oraz rzecz jasna z systemem Android. Transakcje zbliżeniowe z użyciem urządzeń mobilnych działać będą na terenie całego kraju i we wszystkich placówkach, które je obsługują.

W większości telefonów z platformą Google pojawiła się ikonka z nową aplikacją Android Pay i to właśnie ona służy do wykonywania transakcji. To w niej bezpiecznie przechowywane są dane o kartach płatniczych posiadacza smartfonu. Aplikację można pobrać również z Google Play. Jedynym wymogiem jest Android 4.4 KitKat i wspomniana już technologia NFC.

Podobnie jak w przypadku transakcji zbliżeniowych z wykorzystaniem fizycznych kart płatniczych transakcje do 50 złotych nie wymagają kodu PIN. Wszystkie operacje powyżej tej kwoty wymagają podania PINu. Aplikacja działa w tle, więc do użycia jej podczas płatności wystarczy cały czas włączony NFC i zbliżenie go do terminala płatniczego.

Najważniejsze pytanie jednak pozostaje w kwestii kart, które możemy dodać do Android Pay. Otóż podpiąć będziemy mogli wszystkie karty debetowe i kredytowe MasterCard i VISA, które oferują banki w naszym kraju. W przyszłości będzie można również dodać karty lojalnościowe i podarunkowe.

Obecnie trzy banki dają taką możliwość – Alior Bank, Bank Zachodni WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Wkrótce dołączą zapewne pozostałe, a jak wiemy bankowości mobilna i internetowa w Polsce stoi na najwyższym poziomie i pozostałe kraje mogą nam pozazdrościć większości technologi, które wprowadzane są u nas w pierwszej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *