Android może w przyszłości zyskać funkcję przeciągnij i upuść

Android może w przyszłości zyskać funkcję przeciągnij i upuść

Patenty to świetna rzecz, ale większość z nich nigdy, niestety nie wejdzie w życie lub pojawi się dopiero za kilka lat lub nawet dekad. Dają on też podgląd na to, nad czym obecnie pracują największe firmy tego świata, ale nie oznacza to właśnie tego, że pomysły zostaną wdrożone kiedykolwiek do ostatecznych produktów.

Jeden z ciekawszych patentów, które zostały przyznane Google nazywa się “Drag-and-drop on a mobile device”. Oznacza to więc przeciąganie i upuszczanie na urządzeniach mobilnych. Mamy już podobną funkcję w Androidzie, ale ten patent wyraźnie pokazuje jej rozszerzenie. Zgodnie z dokumentacją, nowa funkcja “przeciągnij i upuść” będzie działać na tekst, obrazy, pliki oraz wszystkie inne, możliwe rzeczy. Najważniejsze, że ma ona działać pomiędzy aplikacjami. Dla przykładu zdjęcie z Galerii będziemy mogli przeciągnąć do OneDrive lub innej aplikacji.

Android dodatkowo po rozpoczęciu przeciągania danego obiektu zasugeruje aplikację do której ma on trafić. Może to być edytor zdjęć, komunikator lub inna aplikacja, która “akceptuje” dany rodzaj obiekty jak np. zdjęcie. Znacznie ułatwiłoby to pracę na urządzeniu i w porównaniu z obecnym sposobem byłoby o wiele łatwiejsze. Oczywiście, aby wdrożyć funkcję w większości aplikacji, programiści również musieliby zaktualizować swoje aplikacje.

Źródło: USPTO, WhatFuture.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *