Android Instant Apps, czyli otwieranie aplikacji bez konieczności jej instalacji

Android Instant Apps, czyli otwieranie aplikacji bez konieczności jej instalacji

Na wczorajszej prezentacji Google I/O zaprezentowało wiele nowości, które już wkrótce trafią w nasze ręce. Jednym z nich jest projekt Android Instant Apps. Pozwala on uruchomić aplikację, bez konieczności jej instalowania. Za tym prostym rozwiązaniem stoi jednak skomplikowana procedura, ponieważ każde deweloper będzie musiał wprowadzić wsparcie dla tej funkcji.

Gdy, na przykład, ktoś wyśle Ci link do listy produktów na stronie, będziesz mógł zobaczyć ją w aplikacji stworzonej przez sklep – nawet jeśli jeszcze nie masz jej zainstalowanej na telefonie lub tablecie. Android będzie ładować tylko odpowiednie części aplikacji na urządzeniu “w powietrzu”, co znacznie skróci czas oczekiwania na wyświetlenie.

Jeśli uznasz, że aplikacja może być przydatna i chcesz ją zainstalować na swoim urządzeniu, pojawi się odpowiedni guzik, aby tego dokonać. Funkcja Android Instant Apps będzie dostępna na wszystkich wersjach Androida zaczynając od Jelly Bean. Google zapowiada, że będzie ona dostępna dla użytkowników jeszcze w tym roku. W międzyczasie, deweloperzy mogą zacząć pracować na uczynienie ich aplikacje kompatybilne.

Źródło: Android

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *