Android 8.0 Orellete (nie OREO!) zadebiutuje już jutro

Android 8.0 Orellete (nie OREO!) zadebiutuje już jutro

Od bardzo dawna mówi się, że Android 8.0 będzie nosił komercyjną nazwę wziętą od popularnych ciastek. Zgodnie z porządkiem alfabetycznym jego nazwa musi zaczynać się na literę “O”, a więc miał nazywać się OREO. Możemy być niemal pewni, że nowa wersja Androida zostanie wydana już jutro, a wszystko to zbiega się z dniem, w którym zaobserwować będzie można zaćmienie słońca.

Zwiastun w portalu Google Plus został znaleziony z plikiem o nazwie GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4, a więc miał zdradzać jego nazwę. Film oczywiście został bardzo szybko usunięty.

Najnowsze plotki wskazują, że jednak jego nazwa nie weźmie się od popularnych ciastek. Według jednego z menadżerów ds. obsługi klienta Nova Launcher, którym jest Cliff Wade nowy system będzie nazywał się Android8.0 Orellete. Informacje pochodzą z anonimowego źródła i wygląda na to, że wszelkie wcześniejsze plotki mogą się nie sprawdzić.

Orellete to typ słodkich wypieków wprost z Katalonii, które zwykle serwowane są na weselach. Nie wiadomo czym Google mogło kierować się przy wyborze nazwy, ale będzie to zaskakujący ruch.

Źródło: PhoneArena, Cliff Wade

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *