Szybki sposób na popularny Instagram

Szybki sposób na popularny Instagram


Instagram to dla wielu osób bardzo kuszące medium społecznościowe. Jak bardzo kuszące świadczyć może fakt istnienia tam ponad miliarda zarejestrowanych kont. Jest też bardzo duża grupa osób myśląca o tym, że wystarczy zarejestrować konto i wrzucić kilka ciekawych czy śmiesznych zdjęć, a wszyscy od razu zaczną lajkować i komentować. Niestety tak to nie działa. Najczęściej o braku popularności decydują proste błędy popełniane już na samym początku.

Jak uniknąć błędów zakładając konto na Instagramie?

Najważniejsze jest dobre zastanowienie po co zakłada się konto na tym medium społecznościowym. Jeśli konto ma dostarczać jedynie rozrywki w wolnych chwilach i służyć jedynie do podglądanie innych, to sama rejestracja wystarczy.


Inaczej sprawy się mają kiedy konto ma służyć promocji marki osobistej, firmowej czy produktowej. Jeśli profil ma być podstawowym nośnikiem promocyjnych akcji, dobrze było by nakreślić plan działania. Każdy dobry plan wymaga przygotowania odpowiedniego materiału do publikacji. Materiał najlepiej mieć na co najmniej pierwszy tydzień, a jeszcze lepiej na pierwszy miesiąc. Kiedy już będzie plan i materiał gotowy można przystąpić do jego realizacji. Efekty w postaci dużej ilości obserwujących i lajków na Instagramie powinny pojawić się niebawem.

Szybki sposób na popularny Instagram – 5 kroków

1. Wybór nazwy.
Trzeba rozgraniczyć nazwę użytkownika od nazwy konta. Dobrze dobrana nazwa to pierwszy krok do przyszłego sukcesu. Powinna być ona krótka i łatwa do zapamiętania, dzięki temu inni użytkownicy łatwiej znajdą nasz profil.

2.Zdjęcie profilowe.
To ważne miejsce i należy je staranie przygotować. Zdjęcie w przypadku promocji marki osobistej powinno zawierać widoczną twarz właściciela profilu. Najmniej rozsądnym rozwiązaniem jest wstawienie jako zdjęcie profilowe jakiegoś „awatara”, „gifa” czy jeszcze innego nic nie znaczącego obrazka.

3. Biogram
Krótkie ale treściwe i prawdziwe „BIO” to kolejny element sprzyjający szybszemu podbijaniu pozycji w Instagramie. Kilka słów wprowadzających, a zarazem informujących o charakterze profilu. Proste, a często pomijane. Należy o tym pamiętać i dobrze biogram przygotować

4. Profil konta.
W tym miejscu najczęstszym błędem zmniejszającym szansę na szybki wzrost popularności jest ustawienie profilu jako prywatny. Takie „zaszufladkowanie” pozbawia instagramowicza dostępu do wielu bardzo przydatnych aplikacji zawartych w serwisie. Konto ustawione jako firmowe to najlepsze rozwiązanie i bardzo dobre narzędzie do szybkiego budowania wysokiej pozycji. Konto firmowe między innymi daję dostęp do wielu materiałów analitycznych pozwalających śledzić rozwój konta.

5. Określenie grupy odbiorców.
Zapewne znane jest powiedzenie „jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego”. Podobnie sprawa ma się na Instagramie. Jeśli określi się grupę docelowych odbiorców, to w budowaniu popularności wyeliminuje się wiele grup użytkowników, na których właścicielowi konta nie zależy. Określając grupę odbiorców pod względem wieku, płci, miejsca zamieszkania, zainteresowań itp. łatwiej będzie dotrzeć do najbardziej cennych odbiorców.

Co dalej robić w szybkiej drodze do popularności na Instagramie?


Kiedy już konto jest odpowiednio „umocowane”, należy opracować strategię i według niej podążać krok po kroku. Publikacje powinny być częste, regularne, ciekawe, wciągające i zachęcające do reakcji.

Ważne, aby nie popaść w przesadę i nie „bombardować” swojego profilu masową ilością treści. Jeśli publikowane są zdjęcia to najlepiej jedno bardzo dobre lub kilka, od najlepszego w odbiorze osobistym poczynając. Jest kolejne bardzo trafne ludowe powiedzenia „ co za dużo to nawet krowa nie chce” Może to trywialne powiedzenie, ale jest w nim dużo prawdy i warto mieć to na uwadze.

Kupowanie lajków i innych reakcji

Jest to dobry i praktykowany przez wielu instagramowiczów sposób na szybsze dojście do wysokich pozycji w serwisie. Chcąc zakupić pakiety lajków należy dobrze wybrać sprzedającego. Serwis Polskielajki.pl jest dobrym przykładem serwisu, od kilku lat oferującym moderowanie konta z zastosowaniem płatnych reakcji. Polskielajki.pl dysponuje bogatym zapleczem realnych, aktywnych kont osobowych działających na Instagramie. Odpowiedni dobór pakietu pozwala na szybką i niepochłaniającą czasu, akcję wspierającą budowanie popularności w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *