Pielęgnacja skóry wokół oczu w 5 krokach

Pielęgnacja skóry wokół oczu w 5 krokach

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Z tego powodu to właśnie w tym rejonie dość wcześnie pojawiają się zmarszczki. To właśnie skóra pod oczami daje wyraźne znaki, gdy jesteśmy przemęczeni oraz, gdy organizm cierpi z powodu braku odpowiedniej ilości wody. Bezdyskusyjnie, warto skupić się na prawidłowej pielęgnacji skóry wokół oczu, jeśli zależy nam na promiennym i zdrowym wyglądzie. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Krok 1, czyli demakijaż

Każda kobieta, która choć raz zapomniała o demakijażu wie, dlaczego nie warto powtarzać tego błędu. Abstrahując od tego, że odbicie w lustrze wówczas niestety nie zachwyca, to cera jest naprawdę zmęczona, szara, pozbawiona blasku. Ponadto, bardzo często taka sytuacja skutkuje pojawieniem się wyprysków i zaskórników. Demakijaż jest zatem absolutną koniecznością, podstawą pielęgnacji skóry wokół oczu. Jednak demakijaż- demakijażowi nie równy. Kosmetyki do usuwania makijażu powinny być dobrej jakości, skuteczne, tak, aby korzystanie z nich nie wymagało pocierania i nadmiernego rozciągania skóry. Najlepiej używać delikatnych płynów micelarnych, olejków bądź mleczek, które pozbawione są substancji zapachowych. Unikniemy wówczas nieprzyjemności związanych z podrażnieniem oczu, takich jak zaczerwienienie, uczucie pieczenia.

Krok 2, czyli nawilżanie

Nawilżanie to w przypadku skóry proces dwutorowy. Po pierwsze warto korzystać z dobrych, sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków pod oczy. Znaleźć je można na przykład w ofercie marki Dermalogica. Po drugie należy działać od wewnątrz, czyli pić odpowiednią ilość wody. W praktyce dla dorosłej osoby oznacza to około 2-2,5 litra płynów dziennie, czyli około 8-9 szklanek. Warto pilnować tego, żeby zobaczyć wymierne efekty w postaci napiętej, jędrnej i nawilżonej skóry wokół oczu. Znikną również cienie i zminimalizuje się ryzyko podrażnień. Woda działa na organizm oczyszczająco, tj. pomaga pozbyć się toksyn, a także redukuje obrzęki i uelastycznia skórę. Nawilżanie od wewnątrz i od zewnątrz to zatem absolutna podstawa.

Krok 3, czyli odpoczynek

Zapewne każdy, kto choć raz nie przespał nocy wie, jak bardzo odbija się to na skórze wokół oczu. Relaks, odpowiednia ilość snu są niezbędne do tego, by zachować zdrowy i promienny wygląd. Zmęczenie objawia się w postaci cieni pod oczami, opuchlizny, a także zaczerwienienia. Na zmęczonej skórze szybciej widać zmarszczki i bruzdy. Warto zatem zadbać o komfortowe warunki do odpoczynku i zapewnić swojemu organizmowi możliwie jak najwięcej chwil wytchnienia, odpoczynku, którego tak bardzo potrzebuje.

Krok 4, czyli ochrona przeciwsłoneczna

Nadmierne korzystanie z promieni słonecznych nie przynosi nic dobrego zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Kosmetyki z filtrami powinno się używać właściwie przez cały rok, jednak bezdyskusyjnie z ich mocy należy korzystać latem. Nieodpowiednio zabezpieczona skóra jest przesuszona, ściągnięta, a na jej powierzchni szybko pojawiają się zmarszczki. Dodatkowo jest ona bardziej narażona na złośliwe odmiany raka. Nie warto zatem ryzykować.

Krok 5, czyli antyoksydanty

Kosmetyki z witaminą C, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, pomagają utrzymać skórę wokół oczu w naprawdę dobrym stanie. Warto zainwestować w dobrej jakości preparaty pod oczy, które w składzie zawierają witaminę C. Jeśli skóra jest bardzo zmęczona, ma szary koloryt, warto sięgnąć po skoncentrowane serum, które odżywia i przywraca blask skórze. Na co dzień warto stosować wysokiej jakości kremy pod oczy z dodatkiem witaminy C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *