Jak zablokować reklamy w przeglądarce internetowej Opera

W Internecie natykamy się na reklamy na każdym kroku. Niektóre z nich potrafią wyprowadzić użytkownika z równowagi, zwłaszcza kiedy pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas oglądania filmu. Największy problem mogą sprawić reklamy dozwolone tylko dla osób pełnoletnich, wyskakujące podczas przeglądania Internetu przez dzieci. Jak wiadomo coraz młodsi użytkownicy zasiadają przed ekranem komputera lub przeglądają sieć korzystając z telefonu. Warto zatem zabezpieczyć najmłodszych przed niechcianymi i demoralizującymi reklamami. Na szczęście Opera wydaje się być świetnym kompanem! Jak zablokować reklamy opera?

Istnieją programy, które umożliwiają zablokowanie reklam w przeglądarce. Jednak Opera posiada wbudowaną opcję rozszerzeń, które pozwalają na pozbycie się niechcianych reklam bez konieczności pobierania dodatkowych programów. Jak zablokować reklamy w Operze? To bardzo proste!

  1. Pobierz Operę na swój komputer

Jeżeli posiadasz inną przeglądarkę niż Opera, a chciałbyś skorzystać z jej udogodnień musisz oczywiście pobrać ją na swój komputer. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „Opera” i kliknąć w pierwszy link, który został wyświetlony. Teraz pozostaje ci tylko wybranie opcji „pobierz teraz” i zapisać plik na komputerze. Twoim oczom ukaże się okno instalatora Opery – musisz zaakceptować licencję użytkownika oraz wybrać miejsce, w którym chcesz zainstalować program.

  1. Jak zablokować reklamy Opera

Po zakończonej instalacji nadszedł moment, by dowiedzieć się, jak zablokować reklamy Opera. Kiedy uruchomisz przeglądarkę zwróć uwagę na to, co znajduje się po lewej stronie ekranu – jest to tzw. pasek boczny. Znajdziesz tam różne funkcję, jednak najważniejszym elementem jest logo Opery, umieszczone na samej górze. Wśród opcji, które są tam zawarte znajdziesz zakładkę „Rozszerzenia”. Z kolei tutaj masz do wyboru kolejne opcje: Rozszerzenia, Pasek Rozszerzeń, Pobierz rozszerzenia. To właśnie ostatnia z nich, czyli „Pobierz rozszerzenia” kryje w sobie odpowiedź na pytanie, jak zablokować reklamy w Operze. Musisz teraz poszukać rozszerzenia o nazwie „uBlock Origin”. Przejdź do następnej karty i kliknij przycisk „dodaj do Opery”. Po tej czynności dodatek blokujący reklamy w Operze zostanie zainstalowany. „uBlock Origin” jest wart polecenia ze względu na ogromną paletę filtrów blokujących m.in: wyskakujące okna, duże bloki multimedialne, filtrowanie kosmetyczne oraz czcionki zdalne. Możesz zatem skonfigurować go wedle własnych potrzeb.

  1. Wyjątki

Istnieje także możliwość dodania wybranych przez ciebie witryn do wyjątków. W tym celu musisz wejść w panel sterowania, albo wykonać działanie będąc na konkretnej stronie. Będąc na stronie, którą chcesz dodać do wyjątków kliknij w ikonkę uBlocka, a następnie w obrazek „wyłącznika”. Musisz jednak pamiętać, że chcąc na stałe wyłączyć rozszerzenie na całej witrynie musisz mieć wciśnięty klawisz CTRL. Jest to ważne, ponieważ w przeciwnym razie rozszerzenie zostanie wyłączone tylko na stronie, na której obecnie się znajdujesz, a po wejściu w jakąkolwiek podstronę rozszerzenie znów będzie działać.

Wiedząc jak zablokować reklamy Opera możesz swobodnie korzystać z Internetu bez wszędobylskich reklam i mieć pewność, że twoje pociechy są bezpieczne. Opera wyszła naprzeciw wymaganiom użytkowników i blokowanie reklam jest teraz proste i – co najważniejsze – skuteczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak zrobić elektromagnes
Jak zrobić elektromagnes?

W poniższym poradniku postaram się pokazać wam jak w łatwy sposób można zrobić elektromagnes. Jak

Zamknij